logo

Ремонт та заміна резонатора

Ремонт та заміна резонатора вихлопної системи автомобіля

Заміна резонатора вихлопної системи дозволяє, по-перше, значно зменшити рівень шуму. Крім того, у вихлопній системі він виконує функцію первинної обробки газів. Перебуваючи в середній частині вихлопної системи, він збирає всі відпрацьовані гази в єдиний потік та спрямовує у напрямку виходу.

Що таке резонатор

Що таке резонатор?

При згорянні паливно-повітряної суміші у циліндрах утворюються гази, які необхідно відводити для ефективного займання наступної порції пального. Для їхнього виведення, а також для зменшення шуму, який виникає через різку зміну їх тиску, призначена вихлопна система автомобіля. Одним з основних елементів якої є глушник.

Останній, своєю чергою, також складається із кількох частин. Резонатори глушника служать для гасіння гучних звуків, які виникають при утворенні продуктів згоряння та виходу із циліндрів двигуна. Крім того, він сприяє вирівнюванню пульсуючих потоків вихлопних газів для забезпечення їх рівномірного проходження по всій системі.

Оскільки температура газів, що відпрацювали, на випуску може досягати 400 С°, всі елементи глушника працюють в умовах значних теплових навантажень.

Складові пристрою

Резонатори глушника є багатошаровою конструкцією, яка складається з наступних елементів:

  • резонаторів впуску та випуску;
  • фільтрувальний резонатор.

Всі ці складові зміщені відносно один одного. Таке зміщення дозволяє змінювати напрямок потоку газу і згладжувати їхню пульсацію. Крім цього, газовий потік, проходячи через камери, відчуває послідовне звуження та розширення, та сприяє вирівнюванню подачі газу по вихлопній системі.

Впускний та випускний резонатори відповідно приймають та виводять газовий потік.

Потрапляючи в фільтраційний елемент, гази проходять через відбивачі – перегородки, що ділять внутрішній простір вузла на нерівномірні обсяги (порожнини). Перфорація (наявність отворів на поверхнях внутрішніх частин пристрою) сприяє проходженню газів у порожнині та назад. В результаті змішування потоків та тертя їх частинок в отворах відбувається гасіння коливань газової суміші та вирівнювання її руху. Уповільнення та згладжування руху газу веде і до зниження шуму.

У сучасних конструкціях додатково використовуються шумоізоляційні та теплоізоляційні матеріали.

Основні несправності та їх ознаки

Збільшення шуму від вихлопної системи є ознакою пошкодження корпусу, появи в ньому наскрізних дірок, через які відбувається прорив відпрацьованих газів.

Звук деренчання. Виникає при руйнуванні внутрішніх елементів, коли  уламки переміщуються всередині камер (порожнини).

Падіння потужності двигуна. Така несправність може бути подальшим наслідком руйнування внутрішніх частин резонатора. Коли їх шматки забивають канал настільки, що рух газу дуже ускладнюється.

Ремонт резонатора

Резонатори глушника підлягають ремонту лише у разі утворення у ньому дірок. Для цього знадобиться:
шматок жерсті;

  • саморізи по металу для кріплення жерстяної «латки»;
  • наждачний папір;
  • дриль та свердло по металу;
  • шпаклівка та затверджувач.

Порядок роботи наступний:

  1. Вирізати з жерсті пластину, яка за розмірами перевищує пошкодження, яке передбачається заробити.
  2. Зачистити поверхню, на яку встановлюватиметься «латка».
  3. Просвердлити кілька отворів у корпусі та пластині.
  4. За допомогою шпаклівки та затверджувача встановити пластину на місце.
  5. Закріпити «латку» за допомогою шурупів.

Експлуатацію авто можна розпочати після застигання шпаклівки.

Заміна резонатора

У разі, якщо площа пошкоджень велика або несправність пов’язана з руйнуванням внутрішніх елементів, допоможе лише заміна деталі на нову. Для цього необхідно мати наступне обладнання, інструменти та запасні частини:

  • підіймач, естакада, оглядова канава;
  • новий резонатор та комплект прокладок;
  • кріплення та ущільнювальні кільця;
  • спрей проти іржі (наприклад, WD-40);
  • два гайкові ключі «на 17».

Порядок заміни

  • Нанести спрей для заржавілих різьбових з’єднань на болти, які кріплять резонатор, почекати деякий час і відкрутити. Дуже часто в подібній ситуації болти ламаються, тому потрібні нові.
  • Роз’єднати кріпильний хомут, від’єднати труби та вийняти ущільнювач із металу.
  • Послабити гайки кріплення резонатора до каталізатора або випускного колектора. Потім піднявши його, зняти подушки підвіски.
  • Відкрутити гайки та зняти резонатор.
  • Здійснити установку у зворотному порядку. У процесі замінити пошкоджене кріплення та ущільнення.

Рекомендуємо! Якщо ви помічаєте, що в салон авто потрапили вихлопні гази, а сам автомобіль почав видавати неприємні гучні звуки, це може говорити про несправність резонатора. Тому слід терміново приїхати в СТО для проведення діагностики й подальшого ремонту, заміни та установки.

Якість! Щоб грамотно провести установку пристрою, необхідно мати певні знання. Також варто приділити особливу увагу якості самого резонатора, він також повинен відповідати технологічним вимогам автомобіля. Наявність подвійного корпусу дає гасіння внутрішніх коливань, а якщо цього не буде, то з’явиться стороннє деренчання.

В автосервісі Демі Моторс можна провести діагностику вихлопної системи та, якщо потрібно, замінити резонатор. Досвідчені майстри маючи високий рівень професійної майстерності та якісне обладнання сервісного центру гарантують безпеку вашого автомобіля. Надаємо повну документальну звітність щодо робіт. Наші ціни приязно вас здивують.

Бажаєте поставити якісь питання? Телефонуйте, фахівець проконсультує щодо ремонту Вашого автомобіля.

    Отримайте консультацію спеціаліста безкоштовно!

    Не знайшли потрібне, або з’явились питання? Залиште заявку, вам зателефонують!