logo

Діагностика автомобільного резонатора

Діагностика автомобільного резонатора

Коли необхідна діагностика автомобільного резонатора? У разі виявлення ознак поломки деталей системи вихлопу, такі як посилення звуку, посилення вібрації кузова в процесі роботи двигуна! Своєчасне виявлення проблеми та її усунення продовжить термін використання всієї системи вихлопу авто.

Діагностика автомобільного резонатора

Оскільки резонатор є частиною глушника, він повинен приглушувати звук працюючої системи двигуна системи вихлопу. Його робота будується особливим чином: рев у двигуні це не що інше, як серія мікровибухів, що виникають при згорянні палива. Якщо в автомобілі немає глушника, буде чутно ревіння двигуна, який працює. Резонатор гасить коливання відпрацьованого газу, який викидається в процесі роботи двигуна.

Кваліфікований персонал СТО Demi Motors проведе діагностику вихлопної системи, виявить несправність, відремонтує та замінить деталь, що вийшла з ладу.

Нагадаємо, що ж таке резонатор?

Це складна деталь, яка складається з безлічі шарів. Кожен шар відповідає за виконання своїх функцій. Як тільки гарячий відпрацьований газ проникає в резонатор, проходить через відбивачі. Частинки відпрацьованого газу гаснуть через тертя о відбивачі та проходять у двох різних потоках.

Впускний та випускний резонатори здійснюють однаковий обсяг робіт, оскільки вони пропускають вихлопи через всю систему. Безвідмовна робота кожної частини істотно впливає на роботу двигуна в цілому. Оскільки на нього і всю вихлопну систему постійно діють високі температури із зовнішнім впливом, ці елементи автомобіля часто мають збої.

Щоб уникнути поломки, водієві потрібно виконувати огляд та догляд за вихлопною системою. При діагностиці чи огляді треба знати, що на роботу резонатора впливає: якість каталізатора; стан чистоти глушника; розмір труби у діаметрі.

Працює він шляхом використання множини закритих порожнин, які пов’язані з трубопроводом великою кількістю отворів. Усередині резонатора є два сектори різного об’єму, які діляться спеціальною сіткою. Всі отвори служать в резонаторі для виклику коливань певної частоти. Поділ цієї частоти постійно змінюється та гаситься внаслідок тертя. Такі різновиди глушників добре знижують рівень шуму, не додаючи сильного опору.

У камері резонатора відбувається врівноваження всіх потоків різної величини. У кількох його камерах виконується звуження потоку разом із розширенням. За допомогою спеціальних отворів усередині нього гаситься потік вихлопних газів.

Діагностика та огляд деталі

За резонатором, який вийшов з ладу або некоректно функціонує, часто спостерігаються наступні явища:

 • запах вихлопу у салоні;
 • виникнення характерного шуму;
 • поява газів з-під днища.

При виявленні однієї або кількох із зазначених вище ознак несправностей, необхідно провести перевірку. Найбільш базовий і простий спосіб, що дозволяє виявити найпоширеніші несправності – огляд. Спершу, заганяється автомобіль на яму чи естакаду.

Тепер слід уважно пошукати сліди:

 • іржі, яка зумовлена впливом агресивних середовищ – корозія нерідко стає причиною несправної роботи деталі;
 • термічних пошкоджень – незгоріле паливо потрапляючи на корпус сприяє «прогоранню» металу, утворюючи в результаті наскрізні отвори;
 • вм’ятин та інших зовнішніх пошкоджень механічного характеру – виникають через контакт поверхні елемента з дорожнім покриттям.

Якщо візуальний огляд не дав жодних результатів, але чути гуркіт або спостерігаються інші недвозначні ознаки поломки цієї деталі, без допомоги фахівців не обійтися.

Вони проведуть діагностику вихлопної системи та з’ясують корінь проблеми, включаючи «приховані» варіанти:

 • забита порожнина резонатора;
 • руйнування внутрішньої структури конструкції (порушення стану стін тощо).

Втім, звернутися до співробітників СТО доведеться у будь-якому разі, навіть коли самостійно виявите зовнішні ушкодження, але виправити їх своїми руками не вдасться. Для цього знадобиться спеціальне обладнання, яке мають автосервіси.

Підсумуємо

Якщо у Вашого автомобіля знизилася потужність силового вузла. Ви чуєте деренчання та неприємний металевий шум. З’явився різкий запах вихлопних газів. То рекомендуємо приїхати в СТО Демі Моторс на діагностику, щоб визначити джерело проблеми та раціонально вирішити його.

Оптимізація вихлопної системи – один з видів нашої спеціалізації. Тому грамотні майстри зможуть запропонувати Вам кілька шляхів розв’язання проблеми, враховуючи Ваші побажання та бюджет.

Чекаємо на Вас за адресою: м. Львів, вул. Городоцька, 242 Г.

Або Ви можете уточнити питання за телефоном +38 (067) 553 99 02 або заповнити форму зворотного зв’язку на нашому сайті та ми Вам передзвонимо!

  Отримайте консультацію спеціаліста безкоштовно!

  Не знайшли потрібне, або з’явились питання? Залиште заявку, вам зателефонують!