logo

Каталізатор та сажовий фільтр: відмінності

Каталізатор та сажовий фільтр призначені для зменшення ефекту шкідливих речовин на навколишнє середовище. Існує певна відмінність між стандартним каталітичним нейтралізатором та фільтром ураження, встановленого в автомобілях. Машини на дизельному паливі подають пристрій у формі SMBED Filter, а ті, які йдуть на бензин, є каталізатором. Автомобілі з використанням дизеля не видаються в середу, так багато вуглеводнів, на відміну від транспортних засобів, використовуючи бензин.

Заміна каталізатора

Каталізатор змінює хімічний склад токсичних речовин, а не фільтрує його. Реакція змінюється на поверхні, покриту сумішшю платини, паладію або родію. Утилізація дизельного палива дає щось інше результат, ніж перероблювання бензину. Всередині фільтра частинок має форму лабіринту з карбідом кремнію, призначений не дозволяти частинкам сажі, які є пріоритетним продуктом дизельного палива.

Каталізатор та сажовий фільтр, особливості очищення

Каталізатор та фільтр утулки очищають токсичні гази, що робить їх більш безпечними. Каталітичний нейтралізатор має клітинну структуру для поглинання вуглецевих частинок. Частинки на фільтрі твердого тіла, як правило, залишаються на стінці проходу, а потім опікують під час регенерації, що відбувається кожні 300 кілометрів.

Каталітичний нейтралізатор має спеціальну пористу структуру, це тристоронній пристрій, включаючи керамічний моноліт, розширений циліндр та лямбд зонд, вимірюючи кисень у вихлопних газах. Токсичні гази потрапляють в ізольований корпус з нержавіючої сталі. Компоненти каталізатора перетворюють шкідливі речовини в нешкідливі: монооксид вуглецю, вуглеводні, оксиди азоту, воду та кисень. Чисте повітря проходить через трубу, з якої вона йде в атмосферу.

Фільтр частинок допомагає переробляти багато частинок та вивільнення очищених газів через вихлопні труби дизельного двигуна. Дизельний фільтр оснащений крихітними каналами, що використовуються для пустельної сажі та попелу з вихлопних газів. Він має обприскування, яке містить хімікати, при нагріванні вони активно реагують з димом. У ході руху, вихлопні частинки сажі залишаються в каналах, структура у вигляді тонких перфорацій допомагає їм. Однією з головних проблем дизельних автомобілів є закупорювання фільтрів частинок.

Основні відмінності в каталізаторі та дизельному фільтрі

Каталізатор обробляє більшу частину шкідливих речовин, ніж захист навколишнього середовища. Хоча фільтр очищає шкідливі речовини, це не настільки ефективно, як каталітичний конвертер. Що стосується фільтра, він запобігає введення великих частинок і чорного диму в навколишнє середовище. Це пояснюється тим, що автомобіль призначений для обробки шкідливих речовин у менш токсичний, тоді як дизельний фільтр для захоплення великих частинок.

Обидва пристрої є щось на кшталт, вони нагадують циліндр або прямокутник з матрицею всередині. Каталітичний нейтралізатор закріплений болтами до нижньої сторони автомобіля. У фільтрі твердого тіла активна частина нагадує лабіринт, з кишенями та стільниками, і прикріплена до вихлопної труби.

Якщо порівняти ці два пристрої в розділі, то можна відзначити, що в клітинах фільтрації частинок набагато менша кількість, ніж у каталізаторі, яка безпосередньо пов’язана з властивостями палива: дизель випускає дим, частинки яких вимагають більшої пропускної здатності.

Купівля автомобіля, ви повинні подумати про те, що він використовує. Зрештою, послуга дуже дорога. Щоб переконатися, чи вимагає пристрій технічного обслуговування, потрібно перевірити наявність таких симптомів, як: темний товстий дим, зменшення швидкості, занадто гаряча машина або млява операція двигуна.

З будь-якими проблемами, що виникають з каталізатором або дизельним фільтром, зверніться до Demi Motors. Наші ціни не залишать вас байдужими, а наші фахівці точно знають, як допомогти вашому автомобілі залишитися на ходу!

    Отримайте консультацію спеціаліста безкоштовно!

    Не знайшли потрібне, або з’явились питання? Залиште заявку, вам зателефонують!