logo

Заміна лямбда-зонда та обманки лямбда-зонда

Заміна лямбда-зонда

Визначити те, що заміна лямбда-зонда є необхідною, можна за ознаками роботи двигуна та поведінкою автомобіля. Регулярні профілактичні огляди та діагностика вихлопної системи у СТО «Демі Моторс» дозволяють підтримувати роботу вашого автомобіля у відмінному стані. Адже часто трапляється, вихід із ладу однієї деталі спричиняє збій у роботі всієї системи. А також зниження ефективності його роботи, надмірну витрату палива, а в результаті – тривалий і дорогий ремонт.

Однією із таких деталей, які впливають на роботу мотора, є лямбда-зонд.

Цей невеликий прилад, що формою нагадує свічку, розташовується у вихлопному колекторі. Основна функція – контроль вихлопних газів.

Згідно з показаннями цього датчика система перевіряє та регулює баланс бензину та повітря в місткості згоряння.

Заміна лямбда-зонда

У яких випадках потрібна заміна лямбда зонда

Збої у роботі цього приладу виникають під час обслуговування та експлуатації транспортного засобу. Насамперед це – підвищений вміст свинцю та інших неякісних присадок у бензині.

Запідозрити проблеми з лямбда зондом допоможуть відчутні зміни у роботі автомобіля:

  • різкі рухи при запуску мотора;
  • невиправдано збільшене споживання палива;
  • перебої у роботі двигуна;
  • перевищення прийнятих нормативів токсичності газів вихлопу.

Про проблеми у роботі лямбда-зонда також може повідомити індикатор на приладовій панелі «Check Engine».

При виявленні цих ознак, рекомендуємо не відкладати візит до «Demi Motors» для проходження діагностики. Навіть якщо не помічаєте тривожних сигналів, стан вимірника кисню необхідно перевіряти після кожних 5000-7000 км пробігу.

Заміна лямбда-зонда у сервісі не забере багато часу. Фахівці виконують роботу у кілька етапів.

Етапи заміни лямбда зонда

Спочатку прилад від’єднується від електропроводки.

Далі виконується демонтаж старого датчика. Цю роботу виконують при вимкненому двигуні автомобіля, щоб уникнути попадання вихлопних газів. При відкручуванні необхідно контролювати зусилля, що додаються, щоб не зірвати різьблення.

Місця вкручування промазуються спеціальним мастилом.

Потім встановлюється новий лямбда-зонд та щільно закручуються місця з’єднання.

За допомогою апаратури перевіряється робочий стан нового приладу. Для цього зазвичай користуються осцилографом чи цифровим вольтметром. Вимірюють показники під час роботи двигуна у температурному режимі від 350 градусів.

Якщо ви вирішили зробити заміну кисневого датчика на своєму автомобілі, рекомендуємо придбати деталі компанії Demi Motors.

Провідного виробника запасних частин і систем для автомобілів. Використання цих датчиків дозволяє автомобілю відповідати високим стандартам рівня токсичності викидів, починаючи з EURO 3. Якщо у вас виникли питання щодо вибору необхідної деталі, зверніться за консультацією до наших менеджерів за телефонами, вказаними на вище.

Своєчасна заміна лямбда зонда допоможе уникнути серйозніших неприємностей та поломок.

Коли може знадобитися обманка лямбди

Імітація нормальної роботи каталітичного нейтралізатора – призначення обманки другого датчика залишкового кисню. Внаслідок її встановлення ЕБУ, незалежно від стану каталізатора, отримує з лямбда-зонда електричний сигнал про допустимий вміст CO у вихлопних газах.

Обманка лямбда-зонда

Каталізатор може зруйнуватися, забитися сажею з-за неякісного палива, просто втратити свої властивості. У такому разі другий лямбда-зонд надішле на блок управління сигнал про несправний стан системи очищення вихлопу. Світиться сигнал «CHECK».

Ситуація не є аварійною та небезпечною для двигуна. Програмою, закладеною в ЕБУ, такий автомобіль обмежується обертами, тобто залишається можливість руху тільки до місця ремонту.

Каталізатор – пристрій не дешевий. Не завжди є відповідна марка. Щоб автомобіль не простоював, залишається «провести» ЕБУ установкою обманки.

Два основних типи обманок

Механічна обманка – це сталева вставка, яка вкручується в каталізатор на місце лямбда-зонда. А вже до неї встановлюється сам датчик. Обманка сама містить каталізатор, який нейтралізує вихлопні гази, які надходять до неї у невеликих кількостях. Датчик кисню вимірює вміст CO в обмеженому їх потоці. Така обманка є міні-макетом робочого нейтралізатора вихлопних газів автомобіля.

Ще один вид механічної обманки для автомобілів класу Е-3 – порожня обманка. У її порожнистому корпусі пророблено отвір діаметром 2-3 мм. Лямбда зонд, вкручений до неї, видає сигнал, який відповідає справному стану каталізатора.

Електронний емулятор – пристрій, що підключається до гнізда датчика кисню. Він імітує справну роботу каталізатора і самого лямбда зонда. Часто використовується у випадках, коли не зрозуміла причина появи помилки.

Емулятор не можна встановлювати біля вихлопної труби через небезпеку пошкодження електроніки високою температурою. Провід датчика потрібно відвести в безпечне місце.

Можливість перепрошивки ЕБУ використовується рідко. Хоча нескладно змінити в програмі тарування вимірника, змістивши точку «справно» на графіку напруги.

Втручання у програмне забезпечення може негативно проявити себе при оновленні прошивок ЕБУ.

Ціна обманок на порядок нижча, навіть ніж у вживаного каталізатора. І все ж таки не можна забувати, що автомобіль із несправним нейтралізатором вихлопних газів завдає шкоди навколишньому середовищу. Бажано, щоб установка обманки була тимчасовим заходом.

На demimotors.ua Ви можете купити обманки на лямбда-зонд (в т.ч. із доставкою по Україні) та встановити їх на СТО Демі Моторс. Подивіться ціни та визначтеся, яка саме вам потрібна. Попередньо зателефонуйте! Оформити замовлення можна або телефоном, або залишивши свої контакти у формі внизу сторінки.

    Отримайте консультацію спеціаліста безкоштовно!

    Не знайшли потрібне, або з’явились питання? Залиште заявку, вам зателефонують!