logo

Спортивний глушник для автомобіля

Спортивний глушник для автомобіля: відмінності від класики

Спортивний глушник для автомобіля не є необхідною складовою звичайного авто. Зрозуміймо мотиви та причини його встановлення та доцільність.

Ви, напевно, знаєте, як звучить прямоточний глушник, та чим його звук відрізняється від звичайного. Чому один голосно гарчить, підкреслюючи потужність двигуна, а інший працює відносно безшумно?

Спортивний глушник для автомобіля

Одна із деталей класичного глушника – резонатор. Він приглушує низькочастотні звуки завдяки парі внутрішніх камер. А більшість звуків інших частот вловлює основний глушник. Звичайне його розташування – задня частина авто. Складається він із великої кількості перегородок, які перегороджують шлях вихлопним газам. Вони придушують основну частину звуків вихлопних газів, що проходять на великій швидкості.

Будова спортивного глушника схожа на резонатор. Він має не перегородки, а пари камер, тому вихлопні гази безпосередньо виходять в атмосферу. Відмінність від резонатора полягає у наявності звукопоглинального матеріалу. Найчастіше це вата з базальтових ниток, або скловата. Щоб утримати ці волокна між трубою та наповнювачем встановлюють перешкоду з дроту або дрібної сітки.

Чому прямоточний працює голосніше?

Звичайні глушники сконструйовані для придушування всіх частот звуків вихлопних газів, що виходять. А конструкція спортивного заглушує лише звуки найвищих частот. Внаслідок чого виходить низький, досить гучний «рев».

Зараз на ринку представлено багато спортивних глушників для іномарок і вітчизняних авто. Зазвичай вони є універсальними, їх можна встановити на будь-який автомобіль. Те, як звучатиме прямострум, впливають кілька факторів: діаметр труби та кількість отворів; матеріал її виготовлення; величина та якість набивання.

Будь-які доробки системи вихлопу мають на увазі низку змін у поведінці та зовнішності автомобіля:

Звук. Більш насичений і яскравіший вихлоп — не означає оглушливий.

Зовнішність. Більш ефектні патрубки глушника можна поставити й на стокову вихлопну систему, також можна поставити ефектні свистки без глобальної обробки всього глушника.

Ефективність роботи вихлопу. Це найскладніший процес, який складно побачити та помацати. Приріст крутного моменту та потужності може виражатися у кількох відсотках, а може бути в межах 8-12% залежно від ступеня перероблення.

А як же основне завдання системи зниження рівня шуму? У випадку зі спортивними прямотоками все навантаження зі зменшення шуму лягає на стінки резонатора та труби системи. Тому чим менше швів, чим акуратніше вони виконані. Чим менше стиків, поворотів, перепадів діаметрів труб, тим газам буде простіше залишати систему і менше двигун витрачає енергії на вихлоп.

Ціна установки пристрою

Ціна установки повністю переробленої спортивної вихлопної системи може сягати кількох тисяч доларів. Витрати залежать насамперед від глибини перероблення, а також типу матеріалу та якості комплектуючих. Важливо, що кваліфікація майстра визначає успіх заходу більш ніж наполовину.

Що стосується матеріалів, можна йти кількома шляхами:

Поставити прямоток із чорної недорогої сталі невисокої якості й, відповідно, меншою ціною. В результаті отримуєте результат, але за наявності звукоізоляційного матеріалу він швидко зноситься, чорна сталь має невисокий ресурс.

Прямоток з оцинкованої сталі з насадками з нержавіючої сталі. Ті самі переваги, ціна прямотоку трохи вище внаслідок застосування дорожчих патрубків, ресурс трохи перевищує ресурс першого варіанту.

Спортивні глушники, які розроблені безпосередньо під певну модель автомобіля – найбільш продуктивний, довговічний варіант. Інша справа, що такі комплекти випускаються масово. При їх проєктуванні не враховуються ні особливості двигуна, ні, тим більше доробки, які були виконані раніше.

Спортивні глушники із якісної нержавіючої сталі, зібрані з урахуванням усіх особливостей не моделі, а конкретного автомобіля. Саме такий прямоток забезпечить максимальну продуктивність, витривалість та довговічність. Але ціна буде вища за решту.

В інтернет-магазині Demi Motors представлено широкий вибір якісних прямотоків та інших елементів тюнінгу за прийнятними цінами. Також професійну консультацію та швидке встановлення спортивних глушників грамотними фахівцями.

Купуйте глушники у нашому інтернет-магазині та отримуйте зручні варіанти оплати, можливість доставки у вказане вами місце та гарантії якості.

    Отримайте консультацію спеціаліста безкоштовно!

    Не знайшли потрібне, або з’явились питання? Залиште заявку, вам зателефонують!