logo

Заміна та ремонт випускного колектора

Заміна та ремонт випускного колектора вихлопної системи авто

Ремонт випускного колектора, а іноді його повна заміна також потребує в автовласника уваги та часу.

Випускний колектор є однією з найважливіших частин вихлопної системи. Може бути виготовлений із нержавіючої сталі (матеріал є кращим, враховуючи показники міцності та довговічності). Встановлюється між двигуном автомобіля та каталізатором (за відсутності каталізатора – безпосередньо до труби вихлопу).

Ремонт випускного колектора

Враховуючи безпосередню близькість колектора до двигуна, його робота та вібрації не можуть не позначитися на цілісності елемента вихлопної системи. Швидке охолодження деталі після зупинки двигуна авто обумовлює появу на стінках конденсату. Це головний ворог металу (при не видаленні конденсату на металі утворюється іржа).

Регулярне проведення ТО вихлопної системи за допомогою професійних фахівців Демі Моторс дозволяє своєчасно провести тюнінг вихлопних колекторів. А також й відстрочити необхідність його ремонту або повної заміни.

Випускний колектор відповідає за збирання вихлопних газів у єдиний потік. Який згодом повинен транспортуватися у бік глушника з метою виведення за межі транспортного засобу. Ремонтування випускних колекторів може знадобитися у найнесподіваніший момент, адже вплив на конструкцію ведеться з усіх боків. З зовнішнього боку на цілісність колекторів впливає конденсат, із внутрішньої чиниться тиск внаслідок особливостей роботи двигуна.

Причини виникнення несправностей конструктивного елементу

Випускний механізм приймає великі навантаження, серед яких значні перепади температур, механічні впливи та вібрації. Внаслідок цього йому потрібна особлива увага. Причинами поломок стають:

  • неякісне паливо;
  • порушення технологій під час ремонту у системі запалювання;
  • перегрів двигуна;
  • знос втулок, клапанів і т.д.

Ремонт конструктивного елементу

Класичний ремонт вихлопного колектора передбачає видалення ділянок елемента вихлопної системи, уражених іржею. Своєчасно не видалена іржа може призвести до утворення тріщини, яка може спровокувати аварійну зупинку машини в невідповідний момент. Якщо необхідний термінове лагодження, застосовується зварювання випускного колектора.

Ремонт починається зі знімання захисту, розташованого біля силового агрегату, який кріпиться трьома гайками, які у процесі роботи відкручуються. Перед зніманням захисту, переконатися про відсутність у ньому різних забруднень, а при виявленні — очистити. При відкручуванні кріплень, на яких тримається захист, вони змащуються маслом, що значно полегшить процедуру. Далі можна розпочинати відновлення деталі.

Заміна конструктивного елементу

Непоодинокі випадки, коли навіть найпрофесійніше зварювання колектора не може усунути неполадки в його роботі та цілісності конструкції. У цих випадках лише повне замінювання елементу дозволяє повернути системі відведення відпрацьованих газів колишню працездатність у повному обсязі.

Практика показує, що навіть маючи відповідний досвід робіт та спеціальне обладнання, краще довірити їх здійснення професійним фахівцям СТО Demi Motors. Вони мають уявлення про тонкощі процесу. В іншому випадку справність вихлопної системи буде дещо сумнівною, а фінансові витрати на проведення робіт можуть перевищити всі очікувані показники.

У випадку заміни прокладки колектора, варто переконатися, в місці її розташування немає забруднень, інших сторонніх предметів. Коли доступ до коректора відкритий, варто зачистити всі болти та поверхню для полегшення процесу зняття та змастити олією. Це значно легше робити з оглядової ями. Якщо до такої запчастини прикріплено лямбду-зонд, його слід від’єднати від роз’єму.

Потім можна вилучати приймальні труби, які краще відкручувати зверху. Проведення робіт знизу вимагатиме усунення захисту. Після того як приймальна труба знята, її обов’язково потрібно чимось заткнути. При відкручуванні гайок на колекторі необхідно обов’язково прибрати тиск антифризу і злити.

Видаливши кріплення, проводиться зняття випускної деталі. Прокладка змінюється у будь-якому випадку. Якщо є шпильки, які через перепад температури просто вискочили або зламалися, то їх обов’язково міняють. Варто висвердлити їх бічним дрилем. Після цього вичистити отвір, ретельно просушивши. Нові кріплення встановлюються із фіксатором нового різьблення. Потім ставиться новий колектор. Встановлюється деталь на ті ж шпильки та гайки. Після закінчення процедури встановлюються всі запчастини, які були залучені, а роботу вважається закінченою.

Чому варто довірити ремонтування та заміну колектора фахівцям «Демі Моторс»?

Заміна елементу ускладнюється особливостями демонтажу. Від температурних впливів кріпильні деталі «прикипають», а будь-яка спроба зняти їх призводить до їх поломки. Невмілі спроби позбутися уламків за допомогою висвердлювання можуть призвести до ще серйознішої проблеми — пошкодження блоку двигуна. У нашому арсеналі є обладнання та хімічні речовини, що дозволяють без проблем виконати всі операції.

Зміна прокладки випускного колектора, зварювання тріщин та інші види ремонту – для нас немає нерозв’язних завдань.

Ціна на ремонтування деталі залежить від складності робіт та вартості комплектуючих. Варто відзначити, що ми встановлюємо оригінальні запчастини або аналоги, що давно зарекомендували себе. На них, як і на роботи поширюється гарантія.

Можливо, Вас також зацікавлять наступні види ремонту систем вихлопу: ремонт та заміна глушників, ремонт та заміна каталізатора, встановлення полум’ягасника.

    Отримайте консультацію спеціаліста безкоштовно!

    Не знайшли потрібне, або з’явились питання? Залиште заявку, вам зателефонують!