Діагностика автомобільного глушника, ремонт чи заміна?
Діагностика автомобільного глушника
Діагностика автомобільного глушника, ремонт чи заміна повинна проводитись в автосервісах у належних умовах із застосуванням спеціального обладнання. Це дозволяє не тільки виявити поломку, але й вибрати єдино правильний варіант усунення. Також локалізувати будь-який дефект чи несправність та встановити його причину.
У цій статті ми поговоримо про те, які несправності у вихлопній системі можуть виникнути.
Глушник є дуже необхідним елементом автомобіля. Він служить для відведення газів вихлопу під час роботи двигуна та для зменшення шуму під час їзди. Проблеми з глушником зазвичай не охоплюють регулярний технічний огляд й виробники не включають його заміну в гарантійний ремонт. Та важливо розуміти, якими можуть бути поломки, як їх правильно визначити. Адже у разі несправностей під загрозою виявиться здоров’я людей, які знаходяться в авто, не кажучи вже про те, що значно зросте шум транспортного засобу.
Основні види поломок
Проблеми, які виникають із глушником, найчастіше викликаються такими факторами:
- механічне пошкодження (наприклад, у дорожньо-транспортній пригоді);
- ослаблені кріплення компонентів вихлопної системи;
- прогорання, корозія глушника;
- вплив вологи та солі навколишнього середовища або несправність його підвіски.
Крім того, глушник із часом зношується та може вимагати заміни чи ремонту.
В основному несправності глушника добре видно зовні, тому виявити їх не важко. Витік вихлопних газів, дивні звуки, гучний рев, брязкіт під дном авто – все це безумовно привід перевірити стан вихлопної системи.
Ознаки проблем глушника
Гуркіт при роботі автомобіля зазвичай пов’язаний з ослабленням перегородок у деяких моделях глушників.
Піднявши машину на домкрат, майстер визначає наявність дірок, корозії. Якщо зовні є іржа, то всередині все ще сумніше. У разі коли глушник прогорів, необхідний терміновий ремонт.
Щільний струмінь диму при русі автомобіля – явна ознака того, що потрібно перевірити глушник і каталізаторкаталізатор. Напевно слід звернутися до майстра, якщо через конденсат у стінках пристрою утворилися отвори. Двигун починає часто перегріватись, якщо спостерігаються проблеми з елементами вихлопної системи. В будь-якому випадку найкращий вихід – звернення до фахівця. В автосервісі «Демі Моторс» експерти з досвідом швидко оцінять ситуацію та усунуть причини її виникнення найшвидшим, якіснішим і найкращим способом.
Явні ознаки проблем із глушником
Попередні ознаки можуть з’являтися при поломках різних частин системи вихлопу.
Розглянемо кілька ознак, які сигналізують про те, що заміни або ремонту потребує саме глушник:
- Підвищений рівень шуму. Коли відбувається витік вихлопних газів, то при прискоренні авто або холодному старті шумність підвищується, що досвідчений водій відразу помітить.
- Труба стукає по кузову й бовтається. Необхідно терміново лагодити кріплення, інакше вона відірветься та спричинить небезпеку як для авто та для оточення. Також створюються додаткові неприємні шуми.
- Зниження динамічних якостей автомобіля – швидкості, потужності. Двигун стає менш продуктивним. Крім глушника, на ці параметри може також впливати й несправний каталізатор. Діагностика потрібна якнайшвидше, щоб уникнути поломки мотора.
- Запах гару. При поганому відведенні газів вони починають своєю високою температурою оплавляти компоненти системи. Тоді й з’являється запах гару або розплавленої пластмаси.
- Запах газу. Трапляється, коли протікає вихлопна труба і через отвір виходять випари бензину.
- Зростання споживання палива. Через падіння прискорення та потужності знижується також ефективність споживання пального. Це особливо часто зустрічається в автомобілів із великим об’ємом мотора.
Рекомендується звернутися до ремонтної майстерні при виявленні хоча б однієї ознаки. Пам’ятайте, чим швидше буде усунуто несправність, тим менший ризик виникнення більш серйозних проблем із машиною.
Чи можна їздити з несправним глушником
Фахівці рекомендують хоча б раз на пів року відвозити авто в сервіс. Або оглядати систему вихлопу самостійно, якщо у вас достатньо навичок для цього.
Чисто технічно їздити зі зламаним глушником можна – автомобіль заведеться і пересуватиметься.
Однак це спричинить масу негативних наслідків:
- Випускні гази, які проникають у салон, небезпечні для здоров’я;
- Збільшується викид шкідливих речовин у довкілля;
- Поступово проблеми погіршуються, ремонтні роботи у результаті обійдуться ще дорожче, ніж були б проведені вчасно.
Сервіс «Demi Motors» у Львові забезпечує швидкий професійний ремонт за розумними цінами. В наявності всі необхідні запасні частини.