Як зробити полум’ягасник для авто з каталізатора
Як зробити полум’ягасник для авто з каталізатора
Продовжуючи розвивати тему каталізаторів, зупинимось на тому, як можна зробити полум’ягасник для авто з каталізатора. І зробимо це на прикладі автомобіля Шевроле Лачетті.
Враховуючи, що полум’ягасник – це саморобна конструкція, що з’явилася внаслідок дорожнечі каталізаторів, існує безліч модифікацій і варіантів зібрати свій. В цій статті розглянемо найпопулярніший та найпростіший з них.
Тим, кого цікавить питання, як вони робляться із каталізатора, стануть в пригоді навички зварювання і, безумовно, знання принципу роботи даного компонента.
Для роботи знадобиться:
- труба, однаковим діаметром, як у випускному глушнику;
- друга труба має бути товще настільки, щоб у неї помістилася перша і ще залишився проміжок 1,5-2 см;
- зварювання;
- болгарка;
- дриль чи газозварювання;
- йоржик для миття посуду.
Як зробити полум’ягасник
Спочатку потрібно демонтувати каталізатор. Для цього доведеться зняти усю вихлопну трубу. На Лачетті робиться досить легко. Треба знайти в ній каталізатор та вирізати його за допомогою болгарки.
«Начинка» полум’ягасника має у складі перфорований лист нержавіючої сталі та шумопоглинаючу набивку, стійку до впливу високих температур (наприклад, нержавіючої стружки). До речі, його можливо розрізати вздовж та подивитися, що сталося з металевими та керамічними стільниками за час експлуатації. Швидше за все, вони геть-чисто забиті або навіть спаяні, це відбувається під впливом високої температури й тиску.
Далі слід заміряти довжину демонтованого каталітичного нейтралізатора, щоб новий полум’ягасник точно замінив недостатній елемент конструкції. Вимірявши довжину, підігнати під неї довжину першої (тонкої) труби. Друга труба повинна бути коротшою на 5-7 см. Відразу ж можливо зробити на її краях поздовжні надрізи (2-3 см), щоб їх можна було загнути подібно до пелюсток.
Наступну дію провести із першою трубою. Якщо довжина першої труби, наприклад, 30 см, тоді довжина другої повинна бути близько 23-25 см. У такому випадку, в центральній частині труби робляться отвори по всьому колу діаметром 3 мм. Для цього використовується дриль або газозварювання.
Трубу, яка має отвори вставити в ширшу, розташувати її по центру, загнути краї. Вони повинні притиснутись до першої, і заварити герметично. У другий незайманий кінець вставити металеві щітки (йоржики для посуду) так, щоб вийшов щільний шар без порожнеч. Коли ця дія буде закінчена, можливо буде заварити так само й другий кінець більшої труби. Пристрій майже готовий.
Наприкінці новий елемент вихлопної системи потрібно уважно оглянути, усі зварювальні шви були рівними та без отворів. Інакше гаряча пара зі свистом вилітатиме із них. Якщо все добре, слід відшліфувати поверхню та покрити срібною фарбою з балончика. Готовий полум’ягасник приварити на місце каталізатора, установка займає кілька хвилин. Не зайвим буде почистити та пофарбувати всю поверхню вихлопної труби, це продовжить їй життя.
Підсумуємо
До речі, провести таку маніпуляцію без проблем можна на автомобілях з Євронормою 2. На машинах із Євронормою вище 2 (наприклад, на Ауді А4) є вбудований кисневий датчик. Видалення каталізатора призведе до збою керування блоком двигуна, а це негативно скажеться на витраті палива та динаміці автомобіля. А в решті жодних проблем виникнути не повинно. Згодом шар із металевої щітки заб’ється або погорить, тоді операцію можна буде повторити.
Дізнатись докладно, як зробити полум’ягасники самотужки, є можливість, вивчивши досвід автолюбителів на сайтах в Інтернеті. Заповзятливі автовласники охоче діляться цією інформацією, пропонуючи найрізноманітніші варіанти самостійного виготовлення полум’ягасника. Ми ж згадаємо лише про те, що, наважившись змайструвати деталь самотужки, не потрібно забувати. Що, крім самого виробу, вам потрібно буде забезпечити систему емулятором кисневого датчика.
Купити універсальний полум’ягасник, а також замовити його виготовлення та встановлення у Львові, можна, звернувшись до компанії Демі Моторс.