logo

Чим замінити каталізатор

Чим замінити каталізатор після його поломки

Сьогодні існує чимало можливостей, чим замінити каталізатор. Така послуга далеко не завжди надається в автосервісах. Або власнику машини доводиться самому шукати, де взяти потрібну модель блоку або заміну. Сервісний центр Демі Моторс пропонує заміну або ремонт «під ключ» – від підбору моделі каталізатора від офіційного постачальника із сертифікатом якості до зварювання із гарантією на виконані роботи.

Чим замінити каталізатор

Каталітичний нейтралізатор (або каталізатор) служить для зниження токсичності вихлопу автомобіля. З моменту запровадження екологічної норми «Євро 3» такі пристрої встановлюють на кожен сучасний автомобіль. Він є твердим наповнювачем стільникової структури, виготовленим із кераміки та дорогоцінних металів. Встановлюється на початку вихлопної системи, відразу після випускного колектора.

Термін його служби досить великий за умови використання якісного палива і правильних налаштувань двигуна. В іншому випадку, стільники нейтралізатора швидко забиваються частинками сажі або оплавляються через догоряння палива всередині наповнювача. Прохідність вузла різко знижується, падає потужність двигуна, виникає небезпечне нагрівання корпусу каталізатора.

Способи розв’язувати цю проблему або чим замінити каталізатори

У цьому випадку є кілька варіантів:

 • новий нейтралізатор;
 • універсальний;
 • полум’ягасник.

Встановити новий каталітичний нейтралізатор

Оригінальні каталізатори не дешеве задоволення, особливо якщо вони є одним елементом із випускним колектором. У випадку використання оригінальної деталі автомобіль зберігає всі режими роботи двигуна. Це позитивно позначається на екології, а також на ресурсі двигуна.

Через високу ціну автолюбителі шукають альтернативу. Варіантів кілька.

Універсальні каталізатори в рази дешевші за оригінальні, тому що складаються із металевих стільників збільшеного прохідного перерізу. Отже, автомобіль працює в штатному режимі.

Чим відрізняється оригінальний від універсального

Конструктивно – нічим. За міцністю, надійністю, довговічністю вони ідентичні. Різниця в ціні – оригінальний каталітичний нейтралізатор у кілька разів дорожчий за універсальний аналог.

У вартість оригінальної продукції закладено:

 1. Виробництво із дотриманням унікальної форми.
 2. Індивідуальне виконання фіксаторів, які з’єднують фільтр із колектором.
 3. Фланці.
 4. Сполучні елементи, які необхідні для встановлення каталізатора у вихлопну систему автомобіля.

Універсальний каталізатор – керамічний або металевий наповнювач із каталітичним шаром, поміщений у захисний кожух без вищезгаданої фурнітури.

Як наслідок, заміна оригінального пристрою на універсальний – не лише турбота про довкілля, а й суттєва економія. На міжнародному рівні прийнято екологічні стандарти: транспортні засоби Євросоюзу, які зійшли з конвеєра після 2005 року, мають категорію EURO-4. Під цей стандарт підпадають моделі, випущені корейським, північноамериканським автовиробниками, починаючи з 2006 року. А також російські та японські автомобілі з 2010 року. Транспортні засоби виробництва Китаю не раніше 2012 року випуску. Вихлопні системи цих автомобілів обладнані каталізаторами відповідного стандарту.

Замінити каталізатор на полум’ягасник

У цьому випадку в корпусі нейтралізатора збирається металева конструкція (можливо з волокнистим наповнювачем). Новий блок знижує температуру вихлопу, видаляє полум’я та ефективно знижує шум.

Полум’ягасник схожий із каталізатором тільки зовнішньо. Всередині нього шумопоглинаючий жаростійкий наповнювач в перфорованій оболонці, вихлопні гази проходять у прямоточному режимі. Це найбільш економічно вигідний і оптимальний варіант і полум’ягасник частково виконує роль каталізатора (гасить полум’я), але екологічні норми гірші.

Сервіс Demi Motors ніколи не встановлює саморобні полум’ягасники. У роботі ми використовуємо тільки заводські деталі від перевірених виробників та на кожну запчастину даємо гарантію. У нашому автосервісі для вас буде виконано заміну каталізатора на полум’ягасник найвищої якості. Термін їх служби – понад п’ять років.

Заміна каталітичного нейтралізатора є обов’язковою при його пошкодженні. Пам’ятайте, ніколи не сідайте за кермо з таким серйозним дефектом, тому що ви можете пошкодити двигун. Лише каталітичний нейтралізатор коштує достатньо дорого, тому зайвих витрат на ремонт краще уникнути. Процес заміни настільки складний, що не варто займатися ним самостійно. Тому завжди вибирайте перевіреного фахівця, який знає свою справу, а саме «Demi Motors».

  Отримайте консультацію спеціаліста безкоштовно!

  Не знайшли потрібне, або з’явились питання? Залиште заявку, вам зателефонують!