logo

Хто здійснює прийом каталізаторів та з якою метою

Як відбувається прийом каталізаторів

Прийом каталізаторів компанією «Demi Motors» здійснюється на постійній основі. Щоб здати старі автозапчастини на брухт і заробити, досить просто принести нам. Решта – завдання співробітників.

Сучасні автомобілі неможливо уявити без каталітичних нейтралізаторів вихлопних газів, які є найважливішою частиною екобезпеки. Транспортні засоби в обов’язковому порядку оснащуються перетворювачами вихлопу, а після виходу пристроїв з ладу потрібно відповідально поставитися до їхньої утилізації. З цією метою відкриваються пункти прийому каталізаторів, в яких доступно не лише позбутися неробочого автоката, а й отримати матеріальну вигоду.

Прийом каталізаторів у Львові є складним процесом, який виконується в кілька етапів.

Процес утилізації

Головна мета – захист навколишнього середовища та видобуток металів платинової групи, які вступають у каталіз із токсинами вихлопних газів та перетворять їх на нейтральні речовини.

Внутрішня стільникова поверхня нейтралізаторів покрита напиленням платини, родію, паладію, які як каталізатори, вступають та прискорюють реакцію всередині нейтралізатора, але не витрачаються в процесі цієї реакції. Тому їх скупка вигідна обом сторонам: продавцю та покупцю. Адже в середньому можна мати до 4 г дорогоцінних металів з однієї штуки.

Сортування

Перш ніж відпрацьований пристрій потрапить у перероблювання, каталізатори сортують за групами, а вірніше із переважання в них того чи іншого платиноїду. В основному діляться на ті, що містять більше платини й ті, в яких переважає паладій. Третій елемент – родій – рідко впливає на процес сортування, оскільки його концентрація в загальному обсязі мізерно мала.

Гомогенізація

Це подрібнення сировини та її перемішування до однорідної маси. Неважливо, в якому вигляді потрібно здати каталізатор, в результаті його подрібнять та перемелють. Потім доведений до однорідного порошку зважують й відбирають пробу для проведення хімічного аналізу. Ця процедура дозволить визначити концентрацію дорогоцінних металів і різних домішок.

Перероблення проби

Будь-яка похибка в процесі відбору проби є неприпустимою, тому для цього процесу в Демі Моторс застосовують надійне обладнання підвищеної точності. Вторинну сировину, отриману від перероблення б/в каталізаторів, поміщають у спеціальний лабораторний пристрій, який перетворює вихідний матеріал на масу з високою концентрацією, готову до більш точного XRF-аналізу.

Рентгенофлуоресцентний аналіз

Метод XRF-аналізу застосовується для точного визначення маси платинової групи в заданому обсязі сировини. Після того, як перероблений каталізатор побуває в аналізаторі, фахівці компанії Demi Motors вже точно зможуть назвати кількість платиноїдів у пристрої.

Розрахунок вартості

Останній етап – скільки коштує каталізатор і яку за нього дадуть ціну. Розрахунок супроводжує підтверджувальна документація.

Причини утилізації автокаталізаторів

Каталізатори, які вийшли з ладу, не рекомендується залишати на зберігання в гаражі або викидати на звалище, тому що ці пристрої в процесі роботи накопичують велику кількість канцерогенів, які при тривалому розпаді каталізатора проникають в грунт і воду, забруднюючи навколишнє середовище.

У процесі перероблення нейтралізаторів рідкісним металам платинової групи дається друге життя, тим самим зберігаються природні багатства.

Важливо пам’ятати, автомобільний каталізатор має обмежений термін служби, що варіюється в межах 70-150 тисяч кілометрів пробігу, після чого його робота стає неефективною та пристрій потребує заміни.

СТО

Наша компанія пропонує оптимальні умови при скуповуванні каталізаторів, а головними переваги вважаються:

 • зацікавленість у кожному клієнті;
 • «прозорий» та точний аналіз;
 • високі ціни;
 • безкоштовна консультація з усіх питань;
 • оперативність;
 • різні способи доставки;
 • можливість виїзду фахівця;
 • вигідні умови для довгострокового співробітництва.

Економічні вигоди

Оригінальний каталізатор дорогий через застосування рідкісних дорогоцінних металів – платини, родію, паладію. Ці хімічні елементи зберігаються після закінчення терміну служби деталі. У світі давно налагоджений процес утилізації та перероблення, щоб знову отримати дорогоцінні метали та використовувати у виробництві. Це дешевше, ніж намагатися видобути із землі, та й вони не зустрічаються у чистому вигляді.

Вигоду при цьому отримують усі учасники процесу – автовласники, СТО, приймачі та переробники нейтралізаторів. Для звичайних громадян це компенсація, яка покриє частину витрат на заміну, для СТО це стимул очистити територію, отримавши кошти в обіг.

Екологічні норми

Ми не можемо вплинути на кожного, але здатні зробити перший крок до чистоти навколишнього середовища. Тепер не потрібно викидати на звалище старий нейтралізатор. Крім дорогоцінних металів, він містить і отруйні речовини, які забруднюють атмосферу і грунт. Вигідніше здати компанії, яка подбає про утилізацію, та отримати винагороду.

Не складуйте на території гори відпрацьованого мотлоху без користі — подбаємо про безпеку та вашу вигоду. Приймаємо каталізатори та сажові фільтри поштою через транспортні компанії.

Як ставитись до проблеми вторинного перероблення – кожен вирішує сам. «Демі Моторс» створили умови, щоб усі могли мати економічну вигоду, одночасно переймаючись екологією України. Запрошуємо приєднатися до нашої компанії для перероблювання каталізаторів і заробляти разом з нами!

  Отримайте консультацію спеціаліста безкоштовно!

  Не знайшли потрібне, або з’явились питання? Залиште заявку, вам зателефонують!