logo

Видалення каталізатора, за та проти

Розглянемо питання видалення каталізатора. Кажуть, без цієї частини двигун засмоктує більше повітря, що забезпечує більш економну роботу автівки. Зрештою, це веде до посилення потужності. Але слід пам’ятати про негативні наслідки, якщо ви вирішите обійтися без цього пристрою.

Доцільність каталізатора полягає в тому, що він робить викиди транспортних засобів менш шкідливими для навколишнього середовища. Ті, хто виступає за видалення каталізатора, вважають, що пристрій впливає на вихлопну систему та якісні характеристики автомобіля. Звичайно, якщо прилад вийшов з ладу слід його замінити якомога швидше, щоб уникнути забруднення повітря, а також потенційних побічних пошкоджень двигуна та вихлопної системи.

Видалення каталізатору

Наслідки видалення каталізатора

Каталізатор допомагає заощадити трохи палива. Якщо ви вирішили обійтися без нього, зверніть увагу на те, як змінюється витрата палива. Точний результат залежить від типу та моделі автомобіля, яким ви керуєте, але різниця може бути значною. Видалення каталізатора провокує код помилки. Попри те, що уникнути цієї проблеми на деяких моделях автомобілів можна за допомогою лямбда-датчика, ви все одно ризикуєте втратити можливість відстеження фактичних несправностей.

Якщо видалення каталізатора зроблено некоректно, або ж неправильно встановлений вогнегасник, на приладовій панелі можуть постійно горіти повідомлення про несправності двигуна. Крім того, виникають труднощі з техоглядом, а також може з’явитися неприємний деренчливий звук під час їзди. Ще один наслідок видалення каталізатора випливає з мети використання цієї деталі: ваш автомобіль буде виділяти набагато більше газів. Окис вуглецю є високотоксичним продуктом згоряння палива, який є причиною глобального потепління, вимирання багатьох видів, кислотних дощів та довгого переліку інших збитків. Ви також можете відчути шкідливий вплив, особливо якщо у вас є захворювання легенів.

Крім того, слід врахувати, що випари не можуть потрапляти лише в атмосферу. Вони також можуть легко дістатися до салону. Після видалення каталізатора ваш двигун буде працювати голосніше. Зауважте, що будь-який шум понад 85 децибелів може бути потенційно шкідливим для здоров’я слуху. Ваш автомобіль без каталізатора може легко досягти понад 100 децибелів при повному двигуні. Тривала поїздка може обернутися чимось надокучливим і виснажливим.

Плюси та мінуси видалення каталізатора

Видалення каталітичного нейтралізатора призведе до підвищення продуктивності двигуна. Але це своєю чергою викликає настільки багато інших проблем, що вам буде цікаво, чи є гарною ідеєю пройти через усі ці проблеми, додавши лише трохи додаткових кінських сил.

Для власників машин є кілька переваг видалення каталізатора вихлопних газів:

  • Не потрібно купувати та регулярно міняти недовговічну дорогу деталь.
  • Збільшена кінська сила. Автомобілі, у яких зняті каталітичні нейтралізатори, відчувають збільшення потужності двигуна.
  • Кращий пробіг газу. Зниження протитиску та напруги двигуна дозволяє йому легше працювати, а отже зменшує витрату палива та збільшує пробіг газу.
  • Нижча робоча температура двигуна. Чим легше функціонує двигун, тим менше роботи йому доведеться виконувати, можна зменшити тертя, навантаження і, зрештою, знизити робочу температуру.
  • Більше варіантів палива. Автомобілі, обладнані каталітичними нейтралізаторами, працюють лише на не етильованому бензині. Бензин на основі свинцю, який виробляє більше потужності та покращує згоряння двигуна, швидко руйнує внутрішні матеріали каталізаторів. Автомобіль без каталітичного нейтралізатора зможе працювати на різноманітних паливах на основі свинцю та/або високоефективних видів палива, що неможливо з каталізатором.

Проте замість того, щоб викидати конвертер, ви можете насправді підвищити продуктивність, встановивши ширшу вихлопну трубу та менш обмежувальні глушники. Без цього компонента ваш автомобіль буде викидати токсичні випари безпосередньо в атмосферу та спричинятиме більше забруднення – перетворювач зменшує шкідливий вплив вихлопних димів. Деякі з них навіть можуть зменшити згубні елементи на 90%.

Видалення каталітичного нейтралізатора без заміни його новим або будь-яким іншим варіантом суперечить закону. Закони та нормативні акти, що стосуються автомобільних викидів та якості повітря, вимагають, щоб автомобіль викидав гази у межах обмежених значень.

Навіщо видаляти каталізатор, якщо натомість краще залишити його, щоб він виконував свою роботу? А коли він вийде з ладу ви можете розраховувати на те, що спеціалісти Demi Motors Recycling не тільки безпечно позбавлять ваше авто від несправної деталі, а й нададуть вигідну компенсацію!

    Отримайте консультацію спеціаліста безкоштовно!

    Не знайшли потрібне, або з’явились питання? Залиште заявку, вам зателефонують!