Діагностика вихлопної системи автомобіля
Діагностика вихлопної системи, коли та як проводиться
Діагностика вихлопної системи необхідна автомобілю з несправною вихлопною системою. Це неприємне видовище, коли авто чадить, забруднюючи навколишнє середовище шкідливими викидами вихлопів, гуркоче, порушуючи спокій оточення, псує репутацію власника автомобіля.
Щоб зрозуміти, чому машина поводиться так, потрібно провести діагностику. Досвідчені механіки автосервісу Демі Моторс у Львові допоможуть встановити причини несправностей та порекомендують способи їх усунення.
Як працює вихлопна система
Ті, хто звик називати складну структуру одним словом «глушник», помиляються. Насправді глушник – це один із вузлів конструкції, яка складається з багатьох частин:
- Випускного колектора. Мета якого виведення продуктів згоряння паливної суміші з циліндра двигуна.
- Автомобільного глушника активного або реактивного типу, який гальмує шум відходів, що надходять із двигуна. Активним глушникам допомагають знизити шум шумопоглинаюча начинка. Резонаторним (реактивним) – камери та перегородки, які розсікають потік газу чи змінюють його напрямок.
- Гофра. Повністю герметичний вузол, завдання якого зменшення вібрацій, захист кузова від деформацій спричинених резонансом. Це необхідно для запобігання передчасному зносу всієї конструкції. Подібні задачі може вирішити металорукав, що є гнучким металевим трубопроводом, його герметичність буде перевірена під час діагностики.
- Каталізатора (каталітичного нейтралізатора). Його завдання полягає у зниженні токсичності вихлопних газів, окислюючи та спалюючи частинки палива, які не вигоріли. Він вважається найдорожчою деталлю пристрою, оскільки для окислення токсичних частинок необхідна наявність родію, іридію, платини в покритті керамічних комірок.
Нагадаємо ще про лямбда-зонд (кисневий датчик). Його завдання регулювати склад паливної суміші. Про діагностику лямбда-зонда можна прочитати на нашому сайті в окремій статті.
На вітчизняні авто встановлюють дешевий полум’ягасник замість каталітичного нейтралізатора. Він повинен розбивати газовий потік на кілька, щоб їхня швидкість впала, знизилася температура. Однак прилад не здатний окислювати вихлопні гази, тому їхня токсичність залишається високою, що підтверджують результати діагностики.
Ознаки несправності
Ознаки зносу чи поломки одразу чутно, чи видно, але для уточнення причин потрібно зробити діагностику вихлопної системи. За якими ознаками можна визначити, що система несправна:
- По-перше, під капотом або днищем (та й по всіх боках теж) чуються ревучі звуки. Вони з’являються через прогорілі деталі, тріщини, пробиті гофри чи металорукава, зношених прокладок, обриву еластичних кріплень.
- По-друге, металевий брязкіт у районі капота попереджає, що зруйнувалася внутрішня структура резонатора. Коли такий звук йде з-під заднього бампера, значить деренчить реактивний глушник.
- По-третє, якщо під дном з’явився стукіт уривчастий, отже, зносилися опори глушника.
- По-четверте, в салоні пахне сірководнем, якщо несправний нейтралізатор.
- По-п’яте, про деякі несправності повідомлять індикатори або написи, які спалахнули на передній панелі.
Почули звуки, побачили миготіння чи відчули запахи – вирушайте на діагностику в Demi Motors.
Чому вихлопна система ламається
На діагностиці в автосервісі «Демі Моторс» досвідчені механіки перевірять весь пристрій, не пропустивши жодну з причин поломки:
- підвищену інтенсивність роботи елементів за високої температури;
- одержання механічних пошкоджень, включаючи деформацію, якщо машина наїхала на бордюр, потрапила в глибоку яму, налетіла на відбійник тощо на дорозі;
- на металеві деталі потрапляють хімічні реагенти, інші агресивні речовини, які стрімко руйнують метал;
- природне старіння конструкції.
Існує два види перевірок, це візуальний огляд на підіймачі (від випускного колектора до задньої банки глушника), при огляді виявляються тріщини труб і металу, а також корозію та механічні пошкодження. І комп’ютерна діагностика, яка проводиться за допомогою сканера, підключаючись до бортового комп’ютера та через спеціальну програму зчитуються всі помилки у вихлопній системі.
Наші фахівці рекомендують перед будь-якою тривалою поїздкою чи подорожжю зробити діагностику вихлопної системи. Тому, що при несправності, вихлопні гази можуть потрапляти в салон автомобіля, а це небезпечно для здоров’я!
Якщо вчасно не діагностувати вихлопну систему, можна зіткнутися із несправностями, порушенням цілісності та іншими неприємностями.
Може здатися, що з діагностикою системи може впоратися гаражний умілець. Однак складна конструкція вимагає перевірки на сучасному обладнанні, яким користуються автомеханіки нашого автосервісу. Вам вирішувати: зекономити або отримати достовірні дані повноцінної діагностики в Демі Моторс.